Lupič v kukle přepadl v Šumperku poštu, z místa činu odjel na invalidním vozíku

Lupič v pondělí přepadl hlavní poštu v Šumperku a z místa činu odjel na invalidním vozíku. Maskován byl kuklou a hrozil, že má pistoli a bombu. Odešel však nakonec s prázdnou, vylekal ho alarm, který pracovnice pošty spustila. Vozík měl sedmatřicetiletý muž se zdravotním omezením přistavený před poštou. Dopaden byl vzápětí po loupeži, řekla v úterý šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Šumperk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Loupežné přepadení se odehrálo v pondělí dopoledne. „Do vestibulu budovy vstoupil muž vybavený kuklou, který se vypravil k jedné z přepážek, kde pracovnici přepážky v tichosti předložil lístek s ručně psaným textem, na kterém stálo, že má bombu a pistoli,“ popsala šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

„Přitom si měl vsunout ruku s nataženým prstem pod mikinu, aby v pracovnici vzbudil dojem, že zbraň skutečně má,“ dodala.

Pracovnice přepážky však o jeho přítomnosti ihned vyrozuměla svoji nadřízenou, která spustila alarm. Muž poté bez peněz odešel z budovy a z místa odjel na svém invalidním vozíku, na kterém k poště také dojel.

Bezprostředně po činu jej policisté zadrželi. Při přepadení nebyl nikdo zraněn a nevznikla ani žádná škoda na majetku, doplnila mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme