Šumperská ČSSD šetří údajné uplácení při stranickém sjezdu

ČSSD v Šumperku řeší údajný pokus o úplatek. Ten se měl odehrát před volbou předsedy strany a šumperský sociální demokrat Zdeněk Muroň měl za hlas pro Michala Haška nabídnout své kolegyni Marii Barančíkové 50 tisíc korun. Barančíková to nahlásila na schůzi po sjezdu. O případu informovala Mladá fronta Dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Brně probíhá 36. sjezd ČSSD | Foto: Filip Jandourek

Michal Hašek oznámil, že chce kvůli tomu podat trestní oznámení. ČSSD případ prošetří, řekl místopředseda strany Jiří Dienstbier:

„Já doufám, že pokud se to řádně prošetří, ukáže se, že se snad nic takového nedělo. Ale prošetřit je samozřejmě třeba každé takové podezření, každou takovou pochybnost. Právě proto, aby se do budoucna jednoznačně vyloučilo, že se něco takového stane.“

„Samozřejmě pokud by se někdo pokoušel ovlivňovat volbu funkcionářů politické strany, jak je to otázkou veřejného zájmu. Mohlo by to mít i trestněprávní souvislosti. Takže by se to mělo vyšetřit i po této stránce policejní cestou,“ dodal Dienstbier.

Sociální demokraté v Šumperku budou o kauze jednat příští týden.

Lucie Husárová 1, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme