Švagrová exprezidenta před soudem nestanula

Proces se švagrovou exprezidenta kvůli paláci Lucerna dnes nezačal. Dagmar Havlová totiž uvízla ve sněhové bouři v Antarktidě a nestihla se do Prahy včas vrátit. V souvislosti s koupí paláce Lucerna je obžalována z porušení povinnosti v řízení o konkurzu. Soudkyně odmítla zahájit líčení v její nepřítomnosti a odročila ho na polovinu února.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palác Lucerna- vchod2

Dagmar Havlová čelí v souvislosti s koupí paláce Lucerna žalobě z porušení povinnosti v řízení o konkurzu. Lucernu, která patří mezi nejkrásnější budovy na Václavském náměstí v centru metropole, získal v roce 1992 v restituci tehdejší prezident Václav Havel spolu se svým bratrem Ivanem.

Ten daroval svůj podíl manželce Dagmar, která chtěla od svého švagra odkoupit i zbytek nemovitosti. Václav Havel se s ní ale na prodeji nedohodl a svůj díl prodal za 200 milionů korun firmě Chemapol Reality. Chemapol reality ale o dva roky později podíl prodala za 145 miliónů korun Dagmar Havlové a společnost skončila ještě ten rok v konkurzu.

Podle obžaloby porušila Havlová zákon tím, že odmítla spolupracovat se správcem konkurzní podstaty této zkrachovalé společnosti. Správce Pavel Plch je podle tisku přesvědčen, že prodej Lucerny Dagmar Havlové významně přispěl k pádu společnosti.

Markéta Kaclová, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme