Svátku zamilovaných kralují červené růže

Den svatého Valentýna se do Česka dostává sice pomalu ale jistě. Nejčastěji lidé kupují květiny a něco sladkého. Výjimkou ale nejsou třeba hodinky v hodnotě deseti tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Růže červená | Foto: Corel GALLERY

I když Češi většinou říkají, že svátek všech zamilovaných pro ně není, v centru Prahy se květinářky nezastavily. „Nejvíce prodávají červené růže a potom tulipány,“ říká jedna z květinářek. „Je to různé.“

Přehrát

00:00 / 00:00

S mikrofonem se za příznivci svátku sv. Valentýna vydala Květa Moravcová

Kromě květin, sladkostí a maličkostí se najdou i tací, kteří kupují dražší dárky. Třeba dnes dopoledne se v centru Prahy prodaly hodinky za tisíce korun.

„Spíš vybírají dámy pro pány v tento den. Dneska jedny hodinky koupila slečna svému příteli. Cena byla ve střední kategorii – kolem deseti tisíc,“ uvedla prodavačka.

Zcela intimně slaví svátek svatého Valentýna Francouzi - známí svým vášnivým přístupem k životu: „ My vnímáme tento svátek jako velmi intimní věc. Partneři tráví čas v soukromí, kupují si čokoládu. Řada lidí si ale také dopřeje večeři v lepší restauraci,“ poznamenala mladá dívka z Francie.

Podobně slaví svátek svatého Valentýna také v dalších zemích Evropské unie.

Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme