Svátky s Primou

Jaký je rozdíl mezi tím, když se za vzbouřence v České televizi staví politici, a tím, když jim svou solidaritu vyjádří konkurenti z Primy?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po zaměstnancích České televize se včera vzbouřili také zaměstnanci zpravodajství televize Prima. Nelíbilo se jim, že právě u nich se vyrábějí náhradní zprávy České televize. Šéf zpravodajství Primy obklopen svými kolegy vyjádřil politování nad tím, že je ohrožena pověst nestrannosti této televize, a distancoval se od rozhodnutí svého ředitele. Nepřímo tím novináři z konkurenční a navíc soukromé televize podpořili své kolegy na Kavčích horách.

Taková podpora má větší váhu, než podpora politiků, kteří už to včera nevydrželi a vypravili se na demonstraci před Českou televizi. Ať už se jedná o Petru Buzkovou, Jana Rumla, Václava Fischera, anebo Josefa Zielence, nelze hovořit o běžných koncesionářích. Na rozdíl od ostatních diváků se totiž objevují na obrazovce. V případě veřejnoprávní televize nejde o to, kterým politikům bude patřit, ale o to, zda bude na politicích nezávislá. Veřejnoprávní televize patří lidem, kteří se na ni dívají, a ne těm, kteří do ní chodí prezentovat své názory. Od zákonodárců nečekáme projevy na demonstracích ale zákonodárné iniciativy. Pokud se poslanci a senátoři domnívají, že s mediálními radami volenými podle stranického klíče není dobrá zkušenost, mají v popisu práce změnit zákon.

Ukázalo se, že ten současný zákon bohužel umožňuje, aby byli řízením veřejnoprávní televize pověřeni lidé, kteří mají u novinářů tak malou autoritu, že si musí volat na pomoc policii, anebo dokonce experta na kritické situace se specializací na vyjednávání s bankovními lupiči. Navíc lidé, které i novináři z konkurenční Primy častovali provoláváním hanba, hanba. Politici by se nad zákonem měli zamyslet rychle, co když se proti nim nakonec vzbouří i Nova?

Ivan Hoffman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme