Svaz lyžařů podíly v krkonošských skiareálech zatím prodávat nebude

Svaz českých lyžařů dnes na jednání pražském Strahově rozhodl, že zatím neprodá své podíly v krkonošských lyžařských areálech. Svaz v nich má menšinovou část akcií. Většinu vlastní Český svaz tělesné výchovy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na sjezdovce (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

Lyžařská střediska Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou ani Harrachov se zatím prodávat nebudou. Svaz lyžařů dnes rozhodl, že zatím nic prodávat nebude. Rozhodne se až na základě analýzy, kterou si nechá vypracovat od poradenské společnosti Patria Corporate Finance. Ta by měla být hotová na začátku letošního léta.

Je mezi nimi i varianta, že si lyžařský svaz akcie ponechá, nebo že by další podíl od majoritního akcionáře, kterým je ČSTV, odkoupil. Za menšinový podíl by mohli lyžaři dostat minimálně 200 milionů korun.

Zájem o akcie projevili velcí investoři - skupiny PPF a Tatra Mountain Resorts, navázaná na skupinu J&T, ale také místní podnikatelé, tedy vlekaři a majitelé pozemků, na kterých sjezdovky leží.

Pokud by se je Český svaz tělovýchovy rozhodl prodat, mají právě lyžaři předkupní právo. Pro investory, kteří chtějí skiareály ovládnout, je proto získání podílu lyžařů výhodou.

Martin Drtina, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme