Svaz měst a obcí zřídí protikorupční linku

Protikorupční telefonní linku chce do 14 dnů spustit Svaz měst a obcí. K dispozici bude jak obecním zastupitelům, tak ale i obyčejným lidem - a to včetně anonymů. Zaměřit se chce zejména na boj proti úplatkům, souvisejícím přímo s děním v jednotlivých regionech, například při výběrových řízeních, vypsaných obecními zastupitelstvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze, úplatek | Foto: Radio Praha

Podle předsedy Svazu měst a obcí Oldřicha Vlasáka by takzvaná zelená linka měla také napomoci při odhalování korupce mezi státními úředníky, rozdělujícími dotace jednotlivým radnicím i podnikatelům v krajích.

Jak Vlasák Radiožurnálu potvrdil, při prošetřování nahlášených podnětů bude Svaz měst a obcí především úzce spolupracovat s Ministerstvem pro místní rozvoj.

"V současné době máme návrh té procedury jako takové a zbývá více méně to odsouhlasit ze strany ministerstva. A my potom oznámíme formou inzerátu a samozřejmě všem obcím, že tato linka funguje."

Marika Táborská, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme