Svaz měst a obcí zřídí protikorupční linku

Protikorupční telefonní linku chce do 14 dnů spustit Svaz měst a obcí. K dispozici bude jak obecním zastupitelům, tak ale i obyčejným lidem - a to včetně anonymů. Zaměřit se chce zejména na boj proti úplatkům, souvisejícím přímo s děním v jednotlivých regionech, například při výběrových řízeních, vypsaných obecními zastupitelstvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze, úplatek | Foto: Rádio Praha

Podle předsedy Svazu měst a obcí Oldřicha Vlasáka by takzvaná zelená linka měla také napomoci při odhalování korupce mezi státními úředníky, rozdělujícími dotace jednotlivým radnicím i podnikatelům v krajích.

Jak Vlasák Radiožurnálu potvrdil, při prošetřování nahlášených podnětů bude Svaz měst a obcí především úzce spolupracovat s Ministerstvem pro místní rozvoj.

"V současné době máme návrh té procedury jako takové a zbývá více méně to odsouhlasit ze strany ministerstva. A my potom oznámíme formou inzerátu a samozřejmě všem obcím, že tato linka funguje."

Marika Táborská, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme