Svědkyně z kauzy Čunek čelí obvinění z křivé výpovědi

Kriminalisté obvinili bývalou sekretářku předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka Marcelu Urbanovou z křivé výpovědi. Českému rozhlasu to potvrdila mluvčí pražského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

paragraf | Foto: Archiv ČRo

"V případě pravomocného odsouzení by jí hrozil trest odnětí svobody od 2 do 10 let. Byla obviněna proto, protože dokazováním v trestní věci pana Čunka byla její verze o tom, jak mělo k uplácení dojít, vyvrácena. Vzhledem k tomu, že na své verzi setrvala a setrvává, je zřejmé, že úmyslně uváděla nepravdu o okolnostech, které měly podstatný význam pro rozhodnutí trestního stíhání pana Čunka," řekla Zenklová.

Právě na základě výpovědi Marcely Urbanové byl Čunek loni obviněn z toho, že coby starosta Vsetína si vzal od realitní firmy půlmilionový úplatek. Jeho stíhání bylo ale nakonec zastaveno s tím, že se skutek nestal.

Pražské státní zastupitelství teď dospělo k názoru, že tím pádem Urbanová musela lhát. Urbanová se proti tomu odvolala. Jak řekla serveru Týden. cz, bude teď mít větší šanci na svou obranu iniciovat potřebné právní kroky, než jaké měla dosud v postavení svědkyně.

Milan Kopp, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme