Švejnar pobyl u senátorů ODS jen pár minut

Pouhých osm minut trvalo dnešní setkání senátorského klubu ODS s prezidentským kandidátem Janem Švejnarem. Podle senátorů ODS šlo jen zdvořilostní návštěvu, na kterou se Jan Švejnar sám pozval. Dali tím najevo, že jejich podporu má současný prezident Václav Klaus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Švejnar | Zdroj: ČTK

Podle Jana Švejnara byl rychlý průběh dlouho odkládané schůzky v pořádku, i za tak krátkou chvíli stačil vysvětlit svoje postoje a senátoři ho prý férově vyslechli.

Předseda Senátu Přemysl Sobotka Radiožurnálu řekl, že se Jan Švejnar senátorům z ODS představil jako liberální ekonom, který od devadesátých let vnímá pozitivní cestu, a že je v příštích letech třeba pracovat na daleko výraznější roli Česka v rámci globalizace.

Dotazy od senátorů ODS nepadly, podle jejich předsedy Jiří Stříteského se nebylo na co ptát. "My jsme informacemi nabiti, my nepotřebujeme už další informace právě od tohoto kandidáta," řekl Stříteský novinářům po schůzce se Švejnarem.

Jan Švejnar přinesl do senátního klubu ODS dárek, a to česko-albánský slovník pro senátora Jaroslava Kuberu. Ten si totiž zavtipkoval, že bude spíš on europoslancem za Albánii než Jan Švejnar prezidentem České republiky. Podivná schůzka tak měla alespoň vtipnou dohru.

Martin Hromádka, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme