Světluška pomáhá zrakově postiženým už čtvrtým rokem

Dnes jste mohli pomáhat lidem s postižením zraku. Ve třech stovkách měst od 5000 dobrovolníků v maskách světlušek jste mohli koupit přívěšek na klíče a nebo singl Anety Langerové, a přispět tak na konto Nadačního fondu Českého rozhlasu. Ten svou celonárodní sbírku Světluška pořádá čtvrtým rokem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radim Vojtek a Aneta Langerová | Zdroj: ČTK

Redaktorka Michaela Vetešková k tomu přidává příběh 13letého Radima Vojtka, který písničku Aneta pro Světlušku nazpíval spolu s patronkou Nadačního fondu. Od narození je nevidomý.

Jeho talentu si všimli členové Nadačního fondu Českého rozhlasu, a když pak patronka fondu Aneta Langerová hledala zpěváka pro svou novou píseň, doporučili jí právě Radima Vojtka. Ten říká, že spolužáci ve škole se ho na to pořád vyptávají, ale nijak zvlášť to už neřeší. Je tolik věcí na světě, které stojí za údiv - třeba to, když chytne velkou rybu. "Tak největší byl úhoř, měřil 61 centimetrů."

Manželé Vojtkovi jsou na svého syna hrdí. Dokáže se se svým postižením vyrovnávat. I když vědí, že mu v životě způsobí dost nepříjemných kolizí a komplikací. "Měli jsme strach z toho, jak bude chodit, jak ho naučíme sedět," říká Radimova matka. "Pak jsme to začali brát jako normálně, že nám to ani nedojde, že nevidí na ty určité věci, na co si člověk musí dávat pozor, si zvykneme," dodává otec.

Manželé Jitka a Hubert Vojtkovi z jižní Moravy věří v dobré lidi. Stejně jako v ně věří i jejich syn Radim.

O výtěžku sbírky Světluška vás bude Český rozhlas informovat ve svém vysílání. Od příštího týdne by se na internetových stránkách www.svetluska.net měla objevit zpráva o výsledcích sbírky.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme