Světluška rozsvítí pražskou Stromovku. Charitativní běh začíná od 21 hodin

V pražské Stromovce se od 21 hodin poběží první ročník charitativního běhu ‚Potmě pro Světlušku‘. Startovným zájemci přispějí Nadačnímu fondu Českého rozhlasu do sbírky na pomoc lidem s těžkým zrakovým postižením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Park Stromovka v Praze | Foto: Khalil Baalbaki

„Světluška tak přispívá výtěžkem lidem s těžkým zrakovým postižením a nevidomým. Podporujeme nevidomé sportovce a umělce, organizace, které pomáhají nevidomým. Podporujeme přepisy knih do Braillova písma, osobní asistenci,“ vysvětluje manažerka projektu Štěpánka Batíková, na co budou vybrané peníze použity.

Přehrát

00:00 / 00:00

Noční charitativní běh pro Světlušku představuje manažerka projektu Štěpánka Batíková

Běžci budou mít takzvané čelovky, aby co nejvíc připomínali světlušky. Každý si pak bude moci vybrat ze dvou okruhů.

„Připravili jsme dvě trasy v délce 2,9 km a 5,2 km. Registrace budou probíhat od 17 hodin ve Stromovce, u hlavního vstupu na Výstaviště v Holešovicích. Až budou na místě platit startovací poplatek, tak se rozhodnou, jakou trasu by rádi uběhli nebo ušli,“ říká za pořadatele Štěpánka Batíková.

Na trasu vyrazí i nevidomí běžci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ranního interview byla ředitelka nadačního fondu Českého rozhlasu Martina Kaderková

„Trasér běží před nimi a vede nevidomého běžce na gumičce. Dneska poběží 14 dvojic,“ vysvětluje způsob běhu nevidomého běžce ředitelka nadačního fondu Českého rozhlasu Martina Kaderková.

Kromě běhu je připraven i doprovodný program. Vystoupí nevidomý hudebník Mário Bihári. Připravena bude i ukázka výcviku slepeckých psů.

„Lidé si budou moci také vyzkoušet slalom s bílou holí, budou poznávat předměty. Přijdou osobnosti jako Pavel Nový, Vladimír Kořen, Ondřej Brzobohatý, Richard Genzer nebo Jiří Chum z Radiožurnálu,“ zve Kaderková.

Startovné stojí 400 korun, prvních 500 lidí dostane čelovku zdarma.

Vladimír Kroc, Martin Mašek, Michaela Vydrová, Jakub Urban Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme