Svitavští Romové žádají ochranu

Představitelé romského sdružení Dajoli ve Svitavách dnes předali na tamní radnici petici, ve které vyjadřují některé své požadavky v souvislosti se zavražděním jejich člena mladým skinem. Třicetiletého Otu Absolona ubodal o víkendu k smrti dvaadvacetiletý skin Vlastimil Pechanec. Ten už stál v minulých letech kvůli rasistickým útokům třikrát před soudem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V petici svitavští Romové požadují důkladné prošetření postupu Městské i státní polciie při události, dále přijetí ochranných opatření romské menšiny a ochranu svědků vraždy. Podle vyjádření Romů jim už v této souvislosti bylo vyhrožováno. Rovněž žádají vedení města, aby se zasadilo o zrušení koncertů skupiny Tři sestry, které se mají konat poslední dva dny tohoto měsíce. Obávají se řádění skinheadů, kteří se na konmcerty této skupiny scházejí. Poslední rozloučení se zavražděným Romem Oto Absolonem je zítra.

Markéta Kaclová, Věra Pavlasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme