Svoboda je po operaci krční páteře

Operaci krční páteře se podrobil v brněnské Úrazové nemocnici ministr zahraničí Cyril Svoboda. Podle chirurga Jiřího Vrastyáka chtěli lékaři mimo jiné stabilizovat poraněný úsek páteře tak, aby se zamezilo nevhodným pohybům. Ministr se zranil ve čtvrtek v noci na Vyškovsku při dopravní nehodě svého služebního vozu. Pacienta čeká v případě příznivého vývoje rehabilitace. Její délka závisí na neurologickém nálezu v dalších dnech po operaci. Rehabilitace bude podle lékařů určitě pokračovat i mimo Brno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrak ministrova Audi | Foto: Česká televize

Na speciálním oddělení Úrazové nemocnice v Brně ale zůstane nejméně do začátku příštího týdne. Podle vedoucího chirurgického oddělení nemocnice Jiřího Vrastyáka byl operační zákrok úspěšný a pacient se cítí dobře. "Je vzhůru, je s ním kontakt, udává určitou úlevu v obtížích, které před tou operací byly."

Původně lékaři s operací nepočítali, ale po konzultaci s dalšími odborníky se rozhodli předejít možným trvalým následkům, "Nedalo se přesně odhadnout, jak se ta oblast v budoucnosti zachová, aby tam nebyl třeba krevní výron." V místě zasaženého obratle jsou motorické i senzorické nervy horních končetin. Svoboda si měl včera stěžovat na necitlivost ruky. Přesto má dobré šance, soudí primář. "Já osobně se domnívám, že trvalé následky nebudou, ale v tak krátké době po operaci je to velmi choulostivé dát jednoznačnou odpověď."

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme