Svobodovi hrozí anonym smrtí kvůli Kubě

Anonym vyhrožoval zastřelením ministrovi zahraničí Cyrilu Svobodovi a jeho rodině. Ozval se policii na linku 158 s tím, že mu vadí, jak šéf diplomacie vystupuje vůči komunistické Kubě. Policie politika okamžitě varovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyril Svoboda | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Mluvčí ministerstva Vít Kolář Radiožurnálu řekl, že policie informovala ministra o výhrůžce v pondělí. Anonymní telefonát podle něj zaznamenalo policejní operační středisko.

"Anonym v něm vyhrožoval zastřelením ministra a jeho rodiny v případě, že nepřestane v diplomacii prosazovat tvrdý přístup vůči komunistickému Castrovu režimu na Kubě," potvrdil Kolář.

Policie ministra i rodinu ujistila, že bude pracovat na šetření případu a je připravena chránit jejich životy. Svoboda má čtyři studující syny, žena je lékařka. Mluvčí dodal, že o výhrůžce Svoboda krátce mluvil i s ministrem vnitra Františkem Bublanem.

V Evropské unii Česká republika prosazuje tvrdší postup vůči kubánskému totalitnímu režimu Fidela Castra než jiní členové. Česko-kubánské vztahy jsou dlouhodobě napjaté.

Opět se vyhrotily 28. října, když české velvyslanectví v Havaně chtělo slavit státní svátek. Oslavu v tamním hotelu úřady znemožnily. Proti tomu v diplomatické nótě ostře protestovalo české ministerstvo zahraničí. Nótu si minulou středu převzala kubánská chargé d'affaires Aymée Hernándezová Quesadaová.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme