Svobodovi už je dobře

Ministr zahraničí Cyril Svoboda se po včerejší operaci v brněnské Úrazové nemocnici zotavil a daří se mu dobře. Ředitel nemocnice Petr Zelníček odmítl spekulovat o dalším pooperačním vývoji s tím, že pacient je stále léčen a čeká ho rehabilitační program. Svoboda si poranil páteř v oblasti šestého krčního při čtvrteční autohavárii. V době nehody spal, proto neměl podle lékařů obranné reflexy a zranil se vážněji než osádka služebního vozu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrak ministrova Audi | Foto: Česká televize

Ministr, jehož vůz havaroval ve čtvrtek v noci u Vyškova, je třetím dnem v péči odborníků brněnské Úrazové nemocnice, kde zřejmě setrvá ještě několik dní. Podle ředitele nemocnice Petra Zelníčka je už v tuto chvíli jasné, že operace dopadla dobře a pacient má velké šance, že se zcela uzdraví. "Absolvuje běžnou rekonvalescenci. Zahájili jsme rehabilitační program. Pan ministr se může posadit, dokonce se i postavil, ale všechno jde krok za krokem. Návštěvy si volí pan ministr sám. Zná naše přání, aby jich bylo co nejméně."

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme