Svobodův speciál se kvůli závadě vrátil do Prahy

Malé vzdušné drama zažil při cestě na Blízký východ ministr zahraničí Cyril Svoboda. Jeho letoun se kvůli vážné poruše musel vrátit na pražské ruzyňské letiště. Na zkrácenou verzi cesty by se šéf naší diplomacie měl vydat v úterý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyril Svoboda | Foto: Miroslav Konvalina

Leteckému speciálu typu Challenger prasklo při letu do katarského Dohá čelní sklo. Oprava letounu vyrobeného v Kanadě by trvala dva dny. Armáda České republiky má kromě stroje Challenger pro přepravu ústavních činitelů k dispozici už jen dvě letadla TU-154.

Jeden Tupolev je ale na generální opravě a s druhým veze náčelník generálního štábu Pavel Štefka humanitární pomoc do Jemenu. Předpokládá se ale, že právě s tímto strojem nakonec šéf naší diplomacie absolvuje zkrácený program návštěvy.

Cyrila Svobodu určitě neuvidí v Kataru, jehož představitelé ale o setkání velmi stáli. Důvodem je citlivá kauza katarského prince, který je v Česku stíhán za pohlavní zneužívání nezletilých dívek a kuplířství.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme