Svou funkci dám na kongresu k dispozici, řekl Klaus

Předseda ODS Václav Klaus nabídne svoji funkci k dispozici. Prohlásil to pro rozhlasovou stanici BBC. Reagoval tak na výsledky parlamentních voleb, které skončily pro občanské demokraty neúspěchem. Klaus prohlásil, že se funkce vzdá na příštím kongresu strany. Jestli bude o obhájení předsednického postu znovu usilovat, to podle svých slov ještě zváží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus po zveřejnění výsledků | Foto: Petra Mášová

"O tom, že na kongresu svou funkci k dispozici dám, je naprosto jasné a o tom vůbec nebyla do této vteřinky vůbec řeč. A teď jde o to, bude-li kongres v červenci, v září, v prosinci nebo bude-li to příští řádný kongres. O tom, že tu svou funkci k dispozici dám, vůbec není sporu," řekl Václav Klaus pro BBC.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Klaus: Funkci nabídnu kongresu

Za volební neúspěch strany zatím přijal odpovědnost jen první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka, který poté, co se mu nepodařilo prosadit svolání mimořádného kongresu občanských demokratů, odstoupil z Výkonné rady ODS. Výkonná rada v pondělí rozhodla, že její pracovní skupina vyhotoví analýzu volební kampaně a teprve na jejím základě se občanští demokraté rozhodnou, co dál. Takové řešení volební porážky ale Sobotka označil za nedůrazné a rozpačité.

Klaus na Sobotkovu adresu dnes řekl, že mu jde pouze o mediální zviditelnění, a to prý zřejmě ve snaze získat v novém stranickém vedení nějaké významnější postavení.

Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme