Švýcarské úřady už Ransdorfa obvinily. KSČM ho žádá o vysvětlení

Český europoslanec Miloslav Ransdofr z KSČM má zítra ráno vysvětlit vedení strany okolnosti svého zatčení ve Švýcarsku. V pátek ho zadržela policie při pokusu o údajný podvod v jedné švýcarské bance. Spolu s dalšími třemi Slováky se měl podle slovenských médií pokusit převést 350 milionů eur. Podle slovenského serveru Aktuality.sk s odkazem na mluvčí curyšského státního zastupitelství Corinne Bouvardovou švýcarské úřady už všechny čtyři podezřelé obvinily.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloslav Ransdorf

Miloslav Ransdorf | Zdroj: ČTK

„Pan Ransdorf zavolal, že 'žije'. Bylo mu sděleno pozvání. A já věřím, že pozvánku přijme a dostaví se,“ říká Dolejš.

Podle Ransdorfovy asistentky Heleny Suché politik se schůzkou počítá. Zrušil prý i původní program v Bruselu.

Také potvrdila, že už Randsdorf mluvil s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem. O víkendu přitom mělo vedení strany problém se s europoslancem spojit, i když se o to snažilo a oficiálně ho k tomu vyzývalo.

Kauza Ransdorf: Na Slovensku spekulují, že peníze ve Švýcarsku patřily dědici nacisty

Číst článek

Švýcarská policie zadržela českého europoslance spolu s trojicí Slováků kvůli podezření, že se v curyšské bance pokusili o převod 350 milionů eur na základě dokumentů, které neodpovídaly skutečnosti.

Švýcarské úřady už všechny čtyři podezřelé obvinily, napsal to slovenský server Aktuality.sk s odkazem na mluvčí curyšského státního zastupitelství Corinne Bouvardovou.

Peníze na účtu prý mohly patřit dědici nejmenovaného nacistického pohlavára. Tvrdí to starosta slovenské obce Ivanka pri Nitre Luboš Gál, který prý dokumenty o účtu viděl už před lety, nepokládal je ale za věrohodné.

Sám europoslanec tvrdí, že nic protizákonného neudělal a jen se snažil otevřít komunikaci mezi bankou a blíže neurčeným významným majitelem konta v této bance.

Kauzy Miloslava Ransdorfa | Foto: Český rozhlas

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme