Na Rakovnicku v pátek shořela chata. Požár nepřežil jeden člověk, škody přesáhly milion korun

V Sýkořici na Rakovnicku zemřel v pátek při požáru chaty člověk. Plameny způsobily škodu za 1,5 milionu korun, chatu zcela zničily. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje, uvedla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová.

Rakovník Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči, celkem pět jednotek (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Lach | Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Hasičům byl požár nahlášen v pátek kolem 15.30. Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči, celkem pět jednotek. „Prvotní informace byla taková, že se uvnitř měla nacházet osoba,“ řekla Zemanová. Hasiči následně skutečně našli člověka bez známek života.

V domě v Litovli vybuchl plyn, popáleného transportoval vrtulník do ostravské nemocnice

Číst článek

Chata měla rozměry šest krát deset metrů, se dvěma nadzemními a jedním podzemním podlažím. Hasičům se žádný majetek nepodařilo uchránit, kvůli dohašování skrytých ohnisek museli mimo jiné rozebrat střechu.

V tomto týdnu jde již o druhé úmrtí při požáru ve Středočeském kraji. První oběť si vyžádal čtvrteční požár rodinného domu v Tichonicích na Benešovsku. Požár zde způsobil škodu za 800 000 korun, hasičům se podařilo uchránit majetek za 1,2 milionu. Příčina je taktéž v šetření.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme