Syn státní zástupkyně sliboval Protivínskému pomstu

Odstupující břeclavská okresní státní zástupkyně Drahomíra Císařová se omluvila rakvickému faráři Vojtěchu Protivínskému za chování svého syna. Ten kněze navštívil a slovně napadl, protože právě kvůli Protivínského případu Dramohíra Císařová na svou funkci rezignovala.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Protivínský

V. Protivínský | Foto: Otto Ballon Mierny | Zdroj: ČTK

Syn státní zástupkyně dokonce před svědky knězi Protivínskému sliboval pomstu za to, že jejich rodině zničil život. Rakvický farář se však domnívá, že tak příbuzný Císařové učinil pod tlakem emocí. "Mluvil jsem potom s paní doktorkou Císařovou a ta se v podstatě omluvila za jednání svého syna a řekla, že o tom už mluvili a že on to tak asi nemyslel." Vojtěch Protivínský proto ani nekontaktoval policii.

Faráře policie stíhala za kritiku KSČM, později ale bylo obvinění zrušeno a Protivínský dostal i milost prezidenta. Postup břeclavského státního zastupitelství, které případ Protivínského dozorovalo, podrobila kritice nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová. Podle ní měly být využity všechny prostředky pro to, aby kněz nebyl vůbec obviněn. V této souvislosti Benešová zvažovala odvolání Císařové, která nese odpovědnost za činnost svých podřízených. Zřejmě i v důsledku těchto slov Císařová raději rezignovala dobrovolně. Jakékoliv pochybení v případu ale odmítá.

Hana Ondryášová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme