Na šíření drogy na Ostravsku se podle policistů podílel i žák základní školy. Stíhat ho nemohou

Na šíření nebezpečné syntetické drogy v Moravskoslezském kraji se podle policie podílel i žák základní školy, jehož trestní stíhání ale vzhledem k věku není možné. Drogou se přiotrávilo 23 lidí, dva muži po jejím užití zemřeli. Policie už obvinila 12 lidí, nejnověji jednadvacetiletého muže z Ostravy. Informovala o tom mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Podezřelý podle policie počátkem září poskytl nebezpečnou psychotropní látku v obalech s nápisem BAKIBA dalším lidem. „Osmadvacetiletá žena po kouření této látky trpěla silnou nevolností a musela být ošetřena lékařem,“ uvedla policejní mluvčí.

Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy může obviněný jít do vězení až na pět let.

‚Šluknul a dvě hodiny o sobě nevěděl.‘ Syntetický kanabinoid je nepředvídatelná droga, říká vyšetřovatel

Číst článek

Droga má různé podoby

Obvinění jsou ve věku od 17 do 47 let. Převážné většině z nich hrozí právě pětileté vězení. Až na 18 let ale může být odsouzen šestatřicetiletý muž. Podle informací ČTK jde o bezdomovce, jenž drogu konzumoval s dvaatřicetiletým mužem, který po jejím požití zemřel.

Druhý z bezdomovců byl nejprve hospitalizován, protože měl rovněž zdravotní problémy. V pátek ho Okresní soud v Ostravě poslal do vazby. Kromě bezdomovce po požití drogy zemřel i pětačtyřicetiletý muž na Opavsku. Policie na něj přišla při dohledávání podezřelých případů úmrtí, které by s kauzou mohly souviset.

Nebezpečná droga může vypadat jako sušená rostlinná hmota podobající se nadrcenému konopí nebo rostlinnému koření. Substance se ale mohou vyskytovat též v krystalické podobě a mohou být zaměňovány za drogy jako metamfetamin či extáze. Výrazné zdravotní problémy způsobuje především v kombinaci s alkoholem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme