Novou nebezpečnou syntetickou drogu v Ostravě užilo už 18 lidí, jeden zemřel

Počet intoxikovaných syntetickým kanabinoidem v Ostravě stoupl z 12 lidí na 18. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí moravskoslezský policejní ředitel Tomáš Kužel. Nebezpečná látka si už vyžádala jeden lidský život. Kriminalisté už našli 40 dávek drogy a stíhají čtyři lidi.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebezpečné drogy v Moravskoslezském kraji | Zdroj: Policie ČR

Policie dopoledne uvedla, že není vyloučené, že se nebezpečná droga dostala do oběhu poté, co ji v kontejneru v Ostravě našla žena bez domova. Policii tvrdila, že vzala jednu bednu ze šesti, které v kontejneru byly. V každé krabici bylo údajně 500 sáčků a nedalo se vyloučit, že se do oběhu mohlo dostat až 3000 dávek drogy.

V Moravskoslezském kraji mohou být tisíce dávek nebezpečné drogy, varuje policie. Jeden člověk už zemřel

Číst článek

Večer Kužel uvedl, že svědkyně je poměrně nevěrohodná. „Zmatenost té výpovědi je velmi velká a v současné době máme zadrženo 40 sáčků s touto chemickou syntetickou drogou,“ řekl Kužel. Jaké množství drogy se mohlo dostat mezi uživatele, policie stále prověřuje, stejně jako to, odkud se droga do krajské metropole dostala. Spekuluje se například o Polsku.

První intoxikovaní se v Ostravě objevili v pondělí. Policie se případem začala zabývat poté, kdy v Komenského sadech zkolabovali dva muži bez domova. Dvaatřicetiletý muž přes snahu záchranářů zemřel, další ve vážném stavu skončil v nemocnici, podle České televize je mimo ohrožení života.

Synteticky vyrobené kanabinoidy se nejčastěji kouří. Distribuují se jako rostlinná směs nebo hmota podobná hašiši. Po užití se objevují zdravotní obtíže jako zrychlený tep, nevolnost, zvracení, křeče. Látky vyvolávají i deprese a úzkostné stavy či sebevražedné myšlenky. Méně časté bývají infarkt, mrtvice, poškození ledvin a psychóza.

Linda Nguyenová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme