Bývalí zaměstnanci T-Mobilu kradli a prodávali data zákazníků, soud jim vyměřil podmínky a pokuty

Dva bývalí zaměstnanci společnosti T-Mobile dostali podmínku a pokutu za krádež a prodej dat zákazníků. Ve čtvrtek o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 10. Za rozprodané údaje muži získali přes milion korun.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobil, mobilní telefon, smartphone, volání (ilustrační foto)

Ilustrační foto | Foto: kaboompics | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Muži od soudu odešli s podmíněnými tresty ve výši 1,5 a 2,5 roku. Zároveň musí zaplatit pokutu. První z nich 108 tisíc korun, druhý pak 189 tisíc korun.

Data zcizili a následně prodali v dubnu 2016. „Obžalovaní rozhodnutí soudu akceptovali, rovněž tak i státní zástupce, proto je pravomocné,“ řekla Radiožurnálu mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 10 Libuše Jungová.

Sledování mobilů zůstává – pro policii i marketing. Co o vás ví váš telefon nebo e-mail?

Číst článek

T-Mobile za nedostatečnou ochranu citlivých dat dostal od Úřadu pro ochranu osobních údajů pokutu ve výši 3,6 milionu korun. Operátor teď může své bývalé zaměstnance žalovat.

„Společnost T-Mobile Czech Republic se připojovala s nárokem na náhradu škody. V řízení nebylo o nároku rozhodováno, byli odkázáni na řízení ve věcech občanskoprávních,“ doplnila Jungová.

Podle mluvčí firmy Martiny Kemrové se k tomu ale firma nechystá, rozhodnutí soudu nicméně vítá. „S rozsudkem jsme velmi spokojeni. Považujeme jej za odpovídající závažnosti posuzovaného trestného činu,“ řekla.

Společnost T-Mobile Czech Republic je členem mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. Na konci prvního čtvrtletí letošního roku měl T-Mobile 6,19 milionu mobilních zákazníků a 274 tisíc uživatelů pevného internetu.

Jan Nevola, Václav Vohlídal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme