Zažívací potíže na táboře postihly 30 lidí, většinou dětí. Hygienici nařídili zavřít kuchyň

Záchranáři odvezli ve středu večer 29 dětí a jednoho dospělého se zažívacími potížemi z tábora v Žerotíně na Lounsku. Hygienici následně provedli na místě kontrolu. Zjistili při ní velký nepořádek a nařídili zavřít kuchyň, čímž tábor končí, rodiče si musí děti vyzvednout. Ve čtvrtek to uvedla ředitelka krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková.

Žerotín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětský tábor (ilustrační foto)

Ilustrační foto | Foto: Mirek Blaha | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY 3.0,©

Záchranáře o situaci na táboře informoval volající prostřednictvím tísňové linky. „Někdo volal na tísňovou linku s tím, že má víc lidí na táboře střevní problémy,“ řekl mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník.

Na místo vyjely dvě sanitky a autobus hasičského záchranného sboru. Děti a dospělého odvezli zdravotníci do nemocnic v Žatce, Kladně, Mostě a Teplicích. „I v autobuse byla zdravotnická posádka,“ dodal Voleník.

Čeští školáci tloustnou, ohrožení jsou hlavně ti z chudších rodin. Spočítejte si, jak jsou na tom vaše děti

Číst článek

Lékaři mostecké nemocnice podle serveru iDNES.cz v noci vyšetřili sedm dětí, které po ambulantním ošetření propustili domů.

„Dalších šest dětí vyšetřili lékaři v Ústí nad Labem. I ty byly následně propuštěny domů. Deset dětí bylo hospitalizováno v Teplicích. Ty by měly být propuštěny během dnešního dne (čtvrtka - pozn. red.),“ upřesnil pro iDNES.cz Martin Klimeš z tiskového oddělení Krajské zdravotní, které spravuje výše zmíněné nemocnice.

Hygienici na táboře zjistili velký nepořádek v kuchyni. „Bylo tam ještě dalších deset osob, které vypověděly, že mají obdobné potíže už za sebou. Dohromady tak onemocnělo na 40 lidí,“ sdělila Šimůnková.

Kvůli uzavření kuchyně nemohl pořadatel tábora zajistit další provoz a musel vyzvat rodiče, aby si své děti převzali. „Budeme zjišťovat, kdo provozoval kuchyni, zda majitel tábora nebo provozovatel nebo někdo jiný. Jasné je, že muselo dojít k nějaké poruše technologie při vaření,“ uvedla Šimůnková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme