Táborová hra skončila tragicky

Pádem do sedmimetrové štoly skončil pro chlapce a instruktorku dětský tábor ve Střelských Hošticích na Strakonicku. S těžkými zraněními leží třináctiletý hoch a mladá žena v nemocnicích v Českých Budějovicích a v Brně. K neštěstí došlo včera v podvečer při táborové hře. Děti měly za úkol přinést batoh sušenek, který byl ukryt ve strži v Kněží hoře u Katovic. Chlapec neměl baterku a spadl do jedné z nevyužívaných štol po těžbě grafitu. Instruktorka chtěla chlapce zachránit, ale spadla do štoly také. Vytáhnout je museli až hasiči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

důlní štola | Foto: Hornické muzeum Příbram

S těžkými zraněními skončili v nemocnicích v Českých Budějovicích a Brně hoch z dětského tábora ve Střelských Hošticích na Strakonicku a mladá žena, která tam dělala instruktorku. Při táborové hře včera v podvečer spadli do sedmimetrové štoly v Kněží hoře u Katovic. V dětském táboře byl včera večer na programu populární bobřík odvahy. Děti měly za úkol přinést batoh sušenek, který byl ukryt ve strži v Kněží hoře. Chlapec zabloudil a spadl do jedné z nevyužívaných štol po těžbě grafitu.

Pokračuje mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková: "Dvanáctiletého chlapce se vydala hledat jeho praktikantka. Poté, co chlapce uslyšela, snažila se mu pomoci a spadla za ním do šachty. Policie šetří tento případ pro trestný čin ublížení na zdraví. V současné době prošetřujeme, zda nedošlo k nějakému porušení důležité povinnosti."

Oba zraněné museli ze štoly vytáhnout hasiči, jak nám potvrdil strakonický operační důstojník Miloš Kulíř. "Byla nasazena lezecká skupina, která se slaňovala do té strže a za pomoci speciální techniky je vytáhla ven. Udělali u nich nezbytná opatření, která bylo nutné udělat na místě samotném, a předali je do péče záchranné služby."

Zranění byli vrtulníkem převezeni do nemocnice Instruktorka do Brna a chlapec do Českých Budějovic. Podle ředitele územního střediska záchranné služby v českých Budějovic jana Tučka je jejich stav vážný. "Zranění obou dvou je vážné, vyžádá si dlouhodobé léčení." Dvaadvacetiletá instruktorka z Pelhřimova utrpěla zlomeninu pánve a páteře a hrozí jí trvalá invalidita. Chlapec, který pochází ze Lhoty pod Horami na Táborsku měl otřes mozku a zlomeniny, které lékaři označili za těžké.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Radim Bártů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme