V Jižní Koreji se při tajfunu zranilo 30 lidí. Bouře přerušila i dodávky elektřiny ve 27 000 domácnostech

Nejméně 30 lidí se od neděle v Jižní Koreji zranilo v důsledku silného tajfunu Tapah. Bouře také přerušila dodávky elektřiny do více než 27 000 jihokorejských domácností. S odvoláním na místní úřady o tom v pondělí informovala agentura AP. Podle agentury Kjódó hlásí problémy i Japonsko.

Tokio/Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tajfun už v pátek a v sobotu sužoval jihojaponský ostrov Okinawa, kde bylo lehce zraněno 18 lidí. (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Tajfun neudeřil na Korejský poloostrov přímo, prohnal se ale kolem něj a mohutné srážky a vichr způsobily potíže v řadě měst na jihu Jižní Koreje, kde poničily domy a zaplavily ulice. Zrušeno muselo být na 250 letů na 11 jihokorejských letištích, sdělilo ministerstvo vnitra.

Na Japonsko míří tajfun. Bouře s větrem o rychlosti přes 100 kilometrů má zasáhnout ostrov Honšú

Číst článek

Jeden člověk v Jižní Koreji utrpěl vážné zranění, dalších 29 lidí bylo zraněno lehce. Některá jihokorejská média informovala také o třech mrtvých, podle ministerstva vnitra ale žádné z úmrtí tajfun přímo nezavinil.

Meteorologové uvedli, že tajfun už zeslábl na tropickou bouři s větrem dosahujícím 90 kilometrů za hodinu a postupuje severovýchodním směrem podél pobřeží Japonska. Japonská meteorologická agentura vydala varování před silným vichrem, vysokými vlnami a sesuvy půdy. Narušena je železniční i letecká doprava.

Živel už v pátek a v sobotu sužoval jihojaponský ostrov Okinawa, kde bylo lehce zraněno 18 lidí. Dalších 12 zraněných hlásí ostrov Kjúšú, kde zůstává bez elektřiny na 30 000 odběratelů, uvedla agentura Kjódó.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme