Tajná schůzka vyvolala spor v KDU-ČSL

V KDU-ČSL vypukl ostrý spor kvůli tajné schůzce kandidáta na post šéfa strany Jiřího Čunka a předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Někteří komentátoři v této souvislosti připomínají letní setkání Paroubka s tehdejším lídrem křesťanských demokratů Miroslavem Kalouskem. Tenkrát se bavili o společné vládě s podporou komunistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Foto: Zlínský kraj

Senátor a vsetínský starosta Jiří Čunek ale popírá, že by byl pro takové uspořádání kabinetu. V této souvislosti se ho zastal místopředseda ODS Petr Nečas. "Znám pana Čunka déle než dest let, vím, že odmítá spolupráci s komunistickou stranou," řekl Nečas.

Ten na druhé straně zdůraznil, že tajná schůzka mezi Paroubkem a Čunkem potvrzuje ostražitost občanských demokratů vůči šéfovi ČSSD, ale teď i vůči kandidátovi na lídra KDU-ČSL. Úřadující předseda strany Jan Kasal nepovažuje setkání jen za společenskou událost, jak o něm hovoří oba jeho aktéři.

"Dozvěděl jsem se to po té schůzce, a vadí mi to, protože si myslím, že patří k politické kultuře, aby politická vyjednávání vedli ti, kteří mají pověření od svých stran," dodal Kasal.

Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme