Také učitelé z jižní Moravy hrozí protesty

Jihomoravským učitelům došla trpělivost - pokud jim ministerstvo školství nedorovná platy do slíbené výše, vyhlásí koncem května stávkovou pohotovost. Rozhodla o tom krajská rada jihomoravských školských odborů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

školní třída

Už nyní bude zahájena petiční akce za dorovnání mezd na všech školách v Jihomoravském kraji. Učitelé trvají na tom, aby vláda dodržela svůj slib o zvýšení platů a našla peníze, které na jejich faktické navýšení scházejí. Jestliže se nedohodneme na tom, že nám ministerstvo peníze dorovná - a předesílám, že nás vůbec nezajímá, kde to vezme - jednou pan ministr slíbil, že tarify narostou o 11,6 procenta, tak my je chceme," říká šéfka jihomoravských školských odborů Růžena Šalomonová.

Školské odbory zatím vyčkají na výsledek jednání, které se na ministerstvu školství uskuteční 23 května. Pokud ministerstvo platy pracovníkům ve školství nedorovná, jsou učitelé připraveni vedle stávkové pohotovosti demonstrovat 7. června před Úřadem vlády v Praze.

Nespokojenost pedagogů kvůli nedodržení slibu o růstu platů se šíří i v dalších regionech. Například učitelé z gymnázia v České Lípě už stávkovou pohotovost vyhlásili.

Regina Prouzová-Květoňová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme