Táňa Fischerová v prezidentské volbě neuspěla. S politikou ale nekončí

Ačkoliv skončila v poli poražených, neúspěch si nepřipouští. Táňa Fischerová získala v prvním kole prezidentských voleb přes 150 tisíc hlasů a umístila se na třetím místě od konce. S politikou ale nekončí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezidentská kandidátka Táňa Fischerová se svým týmem | Zdroj: ČTK

Výsledky prvního kola volby nové hlavy státu sledovala Táňa Fischerová v kruhu svých blízkých v pražském Divadle Kampa.

Právě tady se v létě minulého roku zformovala skupina jejích podporovatelů z řad herců, divadelníků a dalších uměleckých tvůrců. Předvolební kampaň byla pro Táňu Fischerovou místy náročná a právě díky svým příznivcům vydržela až do konce.

„Na jedné straně mi to dodalo úžasnou energii, protože to šlo od lidí, radost byla opravdu mimořádná a lidé byli plní elánu a různých nápadů. Nna druhou stranu to, že jsem neustále jezdila, byla pod mimořádným tlakem, který zesiloval, to zas člověku síly bere," popsala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve volebním štábu Táni Fischerové v divadle Kampa natáčela Anna Königsmarková

Herečka a bývalá senátorka oslovila své voliče prakticky bez peněz a bez velké kampaně. A touto cestou chce pokračovat i nadále. Se svou občanskou iniciativou Klíčové hnutí plánuje kandidovat do Poslanecké sněmovny.

„Občas nám někdo vyčítá, že jsme měli neviditelnou kampaň. Když se to dělá od úst k ústům, tak to samozřejmě není vidět, ale je to velmi účinné. Vždyť je to vlastně opovážlivost a veliké dobrodružství, a přes to všechno to je velký úspěch, kolik lidí se za těchto okolností přidalo," myslí si Fischerová.

Smutek a zklamání nebylo znát ani na volebním týmu a zhruba třech desítkách lidí, kteří v sobotu odpoledne dorazily na Kampu.

„Mně se na iniciativě kolem Táni Fischerové líbilo to spontánní dění. Doufejme, že se nám podařilo zasadit nový gen do společnosti, že když se lidi rozhodnou a začnou něco dělat, tak teprve věci mohou změnit," věří navrhovatel Táni Fischerové na prezidentku Robin Čumpelík. Také on ji chce podporovat v dalších politických krocích.

Anna Königsmarková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme