Babiš: Ministerstvo spravedlnosti nepovedu. Zemanovi jsem navrhl někoho jiného, jméno neřeknu

Premiér a šéf ANO Andrej Babiš nepovede ministerstvo spravedlnosti po rezignaci Taťány Malé z ANO. Oznámil to v úterý na tiskové konferenci. Prezidentovi Miloši Zemanovi navrhl do čela resortu místo sebe někoho jiného. Jméno ale neřekl.

Video Praha (Aktualizováno: 10:31 10. 7. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rezignaci ministryně spravedlnosti Taťány Malé už premiér Andrej Babiš poslal podle svých slov prezidentovi Miloši Zemanovi. Zároveň ho požádal, aby vedením resortu pověřil někoho jiného.

Malou na ministerstvu spravedlnosti nahradí Kněžínek. Prezident ho odpoledne jmenuje na Hradě

Číst článek

„Ráno jsem požádal pana prezidenta, aby pověřil vedením resortu člověka, kterým nejsem já ani nikdo jiný z vlády. Všichni si mohou ušetřit ty různé nesmyslné kritiky, které včera zazněly,“ uvedl Babiš.

„A neřeknu vám jméno. Myslím, že je slušnost, aby se to nejprve dozvěděl pan prezident,“ dodal.

Jméno nového ministra může být známé ve tři hodiny odpoledne, kdy prezident jmenuje na Pražském hradě soudce českých obecných soudů.

„Odpoledne je na Hradě jmenování soudců, poprosil jsem pana prezidenta, jestli by to šlo zorganizovat tak, aby se ten člověk už zúčastnil jmenování soudců,“ uvedl premiér s tím, že s prezidentem se během úterý sejít neplánuje.

„Věc bude pan prezident řešit v průběhu dne. Další informace nyní nebudeme poskytovat,“ uvedl pro server iROZHLAS.cz prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Abych nemusel poslouchat blbé kecy

Premiér, který je stíhaný v kauze Čapí hnízdo, v pondělí po rezignaci ministryně spravedlnosti Malé oznámil, že chce dočasně resort vést. Názor ale později změnil.

„Víte dobře, co mě k tomu vedlo. Abych nemusel poslouchat ty blbé kecy od opozice a twitterové bubliny,“ vysvětlil Babiš, proč svůj postoj změnil.

Taťána Malá po 13 dnech končí jako ministryně. Spravedlnost chce dočasně řídit sám Babiš

Číst článek

„Všichni dobře vědí, že dneska máme nezávislé státní zastupitelství i policii, že ta moje objednaná pseudokauza probíhá nezávisle. Takže nemám zapotřebí, aby tady zase jela nějaká kampaň. Proto jsem se rozhodl, že panu prezidentovi navrhnu člověka, který nejsem já a není ani ministr,“ dodal.

Malá v pondělí po 13 dnech ve funkci oznámila, že ve vládě končí. V posledních dnech čelila obvinění z plagiátorství ve svých diplomových pracích. Kritiku označila Malá za mediální kampaň a trvá na tom, že nepochybila.

Ještě v pondělí odpoledne se na tiskové konferenci hájila, jen několik hodin poté během schůze vedení nejsilnějšího vládního hnutí řekla novinářům, že rezignuje, aby nepoškozovala novou vládu ani ANO.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme