Malá: Nečekala jsem, že někdo bude studovat moji 13 let starou práci o králících, kdykoli si ji obhájím

Ministryně spravedlnosti Taťána Malá z ANO si za svou diplomovou prací o chovu králíků stojí. Strávila nad ní prý mnoho času a nemá problém si ji kdykoli obhájit. Podle svých slov má čisté svědomí. Premiér a šéf ANO Andrej Babiš se ministryně zastal.

Praha (Aktualizováno: 18:12 3. 7. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně spravedlnosti Taťána Malá z hnutí ANO | Foto: Kamaryt Michal | Zdroj: ČTK

„Lidé mě varovali, že po mně novináři půjdou, ale že kvůli mému angažmá na ministerstvu spravedlnosti začnou detailně studovat 13 let starou práci o králících, to jsem popravdě nečekala,“ vzkázala ministryně spravedlnosti Taťána Malá přes premiéra Andreje Babiše.

Jasné plagiátorství, říká expert o další diplomové práci ministryně Malé. Označil hned 16 stran textu

Číst článek

„Ovšem nemám problém si ji kdykoliv obhájit, stejně jako to budu dělat u svých kroků a rozhodnutí na postu ministryně,“ píše.

„Opakuji, ze jsem na diplomové práci pracovala tvrdě a strávila jsem nad ní mnoho času,“ uvedla ministryně spravedlnosti.

„Za sebe mám absolutně čisté svědomí a moc mě mrzí, co se kolem mě v mediích rozjelo. Ještě více líto mi je ale toho, jak média bombardují univerzity, kde jsem studovala. Za to se jim alespoň na dálku moc omlouvám,“ končí vyjádření Malé.

Ministryně se ohledně své diplomové práce o chovu králíků zastal také premiér Andrej Babiš. „Myslím, že 13 let stará diplomka z králíků rozhodně neovlivní práci paní Malé na ministerstvu,“ citovala Česká televize reakci Babiše.

Podle rektorky Mendelovy univerzity Danuše Nerudové v teoretické části diplomové práce Malá opisovala a jde o plagiát. Co se týká výsledků měření, statistiky a závěru, je ta práce zcela originální a přináší nové výsledky,“ uvedla pro Českou televizi.

„Mendelova univerzita zatím o odebrání titulu ani o ničem podobném neuvažuje,“ doplnila pro iROZHLAS.cz mluvčí instituce Jiřina Studenková.

Reportéři České televize se chtěli v úterý Malé na její diplomovou práci zeptat. Z ministerstva je ale podle vyjádření Michala Kubala doprovodila ochranka.

O žádný incident podle mluvčí ministerstva spravedlnosti Terezy Schejbalové nešlo. „Štáb České televize dostal odpovědi na všechna předem dohodnutá témata. S novými otázkami ani okolnostmi ohledně diplomové práce nebyla paní ministryně seznámena, protože byly staré asi 20 minut, a řekla, že se vyjádří později,“ popsala.

„Poté jsme se se štábem rozloučili a ochranná služba doprovodila štáb ke vchodu tak, jako doprovází všechny návštěvy z kanceláře člena vlády,“ dodala pro iROZHLAS.cz Schejbalová.

val, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme