‚Je pracovitá, komunikativní, má tah na branku.‘ Babiš uvedl do úřadu ministryni Malou

Designovaný premiér Andrej Babiš v pátek po návratu ze summitu EU jmenoval poslední dva ministry. Nejprve nominanta ČSSD na post ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála a poté i Taťánu Malou (ANO) do čela ministerstva spravedlnosti.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně spravedlnosti Taťána Malá s designovaným premiérem Andrejem Babišem

Ministryně spravedlnosti Taťána Malá s designovaným premiérem Andrejem Babišem | Zdroj: ČTK

Mezi prioritami ministryně zmínila například novelu insolvenčního zákona a novelu trestního řádu. „Určitě je prioritou zrychlení vymahatelnosti práva a co považuji v této chvíli za úplně nejdůležitější je zintenzivnění komunikace se všemi profesními skupinami, které po tom volají. Chci je zapojit do procesů, myslím, že pro řízení ministerstva je jejich hlas a jejich názor zásadní,“ řekla Malá.

Nastupující šéfka justice Taťána Malá podle expertů opisovala v diplomové práci

Číst článek

Ministryně také plánuje diskutovat s předsedy krajských soudů o směrnici, která stanovuje pravidla pro výběr soudců. „Z jejich strany se ozývají nesouhlasné projevy a já bych ráda věděla, jaký je jejich názor a jaký v tom vidí problém,“ vysvětlila.

„Myslím, že paní ministryně je pracovitá, má tah na branku, je komunikativní, to je taky důležité a určitě má moji plnou podporu,“ řekl po jmenování o Malé premiér Babiš.

Malou kritizují opoziční Piráti, ODS a TOP 09. Občanští demokraté Babiše vyzvali, aby ji do úřadu neuváděl. Odkázali při tom například na dřívější výrok Malé, kdy mluvila o možném odkladu Babišova stíhání v dotační kauze kolem Čapího hnízda do doby, až skončí volební období.

Malá diplomovou práci neopsala, tvrdí Panevropská univerzita. Slovenský systém ale nepracoval s českými texty

Číst článek

Po tiskové konferenci Babišovi skupina občanů předala dopis a vyzvala ho, aby odsoudil výroky poslance Milana Brázdila, který gaye a lesby označil za postižené lidi, kteří nemají nárok na to, aby byli manželé a měli děti. Babiš reagoval, že Brázdila již odsoudil a pokud se neomluví, požádá ho, aby se omluvil.

Krčál připraví balíček pro rodiny a seniory

Nový ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) se chce zaměřit na opatření pro seniory a rodiny. Po svém pátečním uvedení do úřadu na tiskové konferenci zopakoval, že se přes prázdniny chystá připravit „seniorský a prorodinný balíček“.

Druhý soubor kroků by měl obsahovat mimo jiné návrh na zvýšení rodičovské z 220 tisíc na 300 tisíc korun. Dalším z cílů je personální stabilizace resortu. Krčál střídá Jaroslavu Němcovou (ANO), která resort vedla od loňského prosince.

Krčál se mohl stát ministrem práce už začátkem roku 2014 v Sobotkově vládě. Z osobních důvodů tehdy nominaci odmítl. Resort pak vedla jeho stranická kolegyně Michaela Marksová, jíž po nějakou dobu dělal Krčál politického náměstka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme