Ministryně Malá dělala koncipientku 300 kilometrů od domova. Není jasné, jak intenzivní praxe byla

Nově jmenována ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) dělala koncipientskou praxi ve slovenském Dolním Kubíně. Tedy 300 kilometrů od domova, kde v tom čase měla i jiné závazky. Po právních koncipientech se přitom na Slovensku stejně jako v Česku požaduje plný úvazek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslankyně hnutí ANO Taťána Malá | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Během tohoto dlouhého období jsem měl dostatečnou možnost poznat její odborné schopnosti i morální vlastnosti,“ řekl slovenský advokát Jozef Polák redakci Aktuálně.cz, která na potenciálně problematickou praxi upozornila.

Advokát, insolvenční správce i sponzor hnutí ANO. Kdo je manžel ministryně spravedlnosti Malé?

Číst článek

Vykonávání praxe od konce roku 2012 do poloviny roku 2016 potvrdila i Slovenská advokátní komora. Ta požaduje po budoucích advokátech práci na plný úvazek.

Malá v té době žila s rodinou v Lelekovicích u Brna, kde byla zastupitelkou a vedla místní buňku ANO. Zároveň společně s manželem vlastnila firmu All 4 Law a pracovala jako mediátorka. Svou praxi pro portál nekomentovala.

Portál upozornil zároveň na to, že si Malá zatím nepodala přihlášku na advokátské zkoušky. Ve středu jmenovaná ministryně studovala právo na slovenské Panevropské univerzitě v Bratislavě.

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme