VIDEO: S Tatrou kolem světa. Podívejte se na nově nalezené filmové záběry

Letos 1. února po třiceti letech vyvrcholil příběh jedné české výpravy. Radiožurnál spolu s organizátory expedice Tatra kolem světa 2 uspořádal speciální akci, živé vysílání a promítání z cest Tatry kolem světa z konce 80. let – dvou snímků, které pár desítek let ležely ladem a nikdo je neviděl. Podívejte se na oba filmy online.

Praha (Aktualizováno: 20:00 1. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Expedice Tatra kolem světa měla na konci 80. let propagovat vůz Tatra a další československé výrobky, z Československa odjela za velké slávy v roce 1987.

Domů se expedice vrátila po třech letech v roce 1990 a v podstatě do jiného státu – bez zájmu veřejnosti.

Ještě nedávno se předpokládalo, že se navždy ztratily natočené materiály z cest. Dlouhá léta je ve spolupráci s Národním filmovým archivem hledal reportér Radiožurnálu Matěj Skalický, který je nakonec opravdu našel,“ uvedl šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan. Filmy jsme promítali pro veřejnost v sobotu 1. února v největším rozhlasovém studiu na Vinohradské 12 v Praze.

Český rozhlas dává snímky z cest po omezenou dobu online. Až do 14. února se na ně tedy můžete na webu Radiožurnálu podívat také.

Kolemjdoucí si mohli v sobotu prohlédnout interiér dvou nákladních aut značky Tatra, které byly zaparkovány před budovou Českého rozhlasu na Vinohradské třídě.

Jedním je stejný typ vozidla, které absolvovalo původní expedici, a druhé, v němž posádka vyrazí na novou výpravu. Ta startuje 22. února ve 2.22 ráno.

Trasa povede přes střední a východní Asii, projede Jižní, Latinskou i Severní Amerikou a přes celý africký kontinent zpět do České republiky. Celkem je v plánu ujet více než 240 000 kilometrů a navštívit téměř 70 zemí světa.

Radiožurnál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme