Taxikáři se opět sjedou na Strahově, plánují další protest

Taxikáři se v pondělí opět sjedou na pražském Strahově. Plánují znovu protestovat proti službám typu Uber. Nelíbí se jim postup vlády, která chce problém taxislužby řešit novelou zákona.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi v Praze (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Kolik taxikářů se na Strahov sjede, není jasné. Dělí se totiž na několik skupin. Zda podniknou protestní jízdu do centra metropole, se zatím také neví. 

Novela zákona o taxi se na příští schůzi sněmovny nedostane. Řidiči hrozí dalšími protesty

Číst článek

Pondělní protest svolalo Sdružení českých taxikářů, které spolupořádalo protesty i v uplynulých týdnech. Během nich řidiči blokovali dopravu v Praze. Taxikáři požadují konec takzvaných alternativních taxislužeb.

Firmy Uber a Taxify podle nespokojených řidičů taxi ignorují výzvu premiéra v demisi a šéf ANO Andreje Babiše, aby legalizovaly svou činnost.

Ministr dopravy v demisi Daniel Ťok (za ANO) chce širší novelu zákona o taxislužbě, která vyřeší situaci kolem služeb typu Uber. Původně plánoval rychlá restriktivní opatření. Příprava a schvalování novely budou trvat asi rok.

S cílem poukázat na nerovné podmínky uspořádali taxikáři v únoru tři pomalé jízdy Prahou, kterými blokovali dopravu. Nejdříve kroužili po magistrále, poté taxikáři zvolili méně prostupné komunikace na vltavském nábřeží, což vedlo k větším dopravním komplikacím.

Řidičů taxi je v hlavním městě podle odhadů zhruba 8300 a vadí jim, že řidiči Uber, kterých je asi 2000, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme