Taxikáři opět vyjeli do ulic Prahy. Troubili před Úřadem vlády, ministerstvem dopravy i magistrátem

Zhruba 200 taxikářů vyjelo ve čtvrtek po druhé hodině z pražského Strahova na další protestní jízdu hlavním městem. Chtějí tím opakovaně vyjádřit nespokojenost s postupem státu a vedení města vůči alternativním přepravcům typu Uber. Taxíky se vydaly přes Chotkovy sady k Úřadu vlády, poté zamířily přes Čechův most k ministerstvu dopravy. A jízdu zakončily u sídla magistrátu na Starém Městě. U všech institucí na protest hlasitě troubily.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S dalšími akcemi vyčkají taxikáři podle toho, jak dopadnou jednání s politiky a úředníky. Novinářům to na Strahově řekl předseda Asociace koncesionářů v taxislužbě Daniel Tarljovski.

V úterý 6. března se má uskutečnit schůzka k připravované novele zákona, dva dny poté je v plánu setkání s premiérem v demisi a šéfem ANO Andrejem Babišem. Pokud se ani poté nezmění přístup úřadů vůči službám typu Uber, plánují taxikáři další a masivnější protesty, dodal Tarljovski.

Taxi vs. Uber

Alternativní přepravci jsou podle taxikářů nekalou konkurencí. Řidiči těchto služeb podle nich nedodržují zákon, protože nemají například taxametr ani označené vozidlo. Taxikáři požadují po státu, aby po službách Uber či Taxify vymáhal dodržování zákona o taxislužbě.

Novela zákona o taxi se na příští schůzi sněmovny nedostane. Řidiči hrozí dalšími protesty

Číst článek

Ministr dopravy v demisi Daniel Ťok (za ANO) chce situaci řešit širší novelou zákona o taxislužbě, její příprava a schvalování má trvat zhruba rok. Podle taxikářů ale není vládou chystaná novela potřeba a stačilo by, aby stát vymáhal dodržování zákona.

S cílem poukázat na nerovné podmínky uspořádali taxikáři v únoru čtyři pomalé jízdy Prahou, kterými blokovali dopravu.

Nejdříve kroužili po magistrále, poté taxikáři zvolili méně prostupné komunikace na vltavském nábřeží, což vedlo k větším dopravním komplikacím.

Naposledy blokovali provoz v pondělí. Nejprve vyrazili do Lazarské ulice a následně na magistrálu, kde fingovali poruchy vozů. Na několik desítek minut tak v centru zablokovali automobilovou i tramvajovou dopravu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme