Taxikáři chtějí v Praze opět protestovat proti službám typu Uber a Taxify

Pražští taxikáři chtějí opět protestovat proti fungování alternativních přepravních služeb typu Uber a Taxify. Protesty budou s největší pravděpodobností pokračovat od příštího pondělí, uvedla mluvčí Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxikáři na svá auta nalepili také nálepky "Anti Uber Czech".

Taxikáři na svá auta nalepili také nálepky "Anti Uber Czech". | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Taxikáři podle Venclové nyní jednají o podrobnostech akce a o výsledku jednání budou informovat v pátek. Kde by se případný protest taxikářů uskutečnil, neuvedla.

Strahov, kde měli taxikáři shromáždění v uplynulých dnech, prý mají ale zamluvený na delší dobu. Zatím není ani jasné, kolik z nich by se k akci připojilo, mezi nespokojenými taxikáři je totiž několik skupin.

Novela zákona o taxi se odkládá

Někteří taxikáři už po úterním jednání ministra dopravy v demisi Dana Ťoka (za ANO) se sněmovními stranami o situaci v taxislužbě neskrývali rozhořčení a nevyloučili možnost dalších protestů.

Novela zákona o taxi se na příští schůzi sněmovny nedostane. Řidiči hrozí dalšími protesty

Číst článek

Ťok původně plánoval kvůli protestům taxikářů rychlé prosazení restriktivních opatření vůči alternativním taxislužbám, na jednání se stranami ale projednávání novely o taxislužbě ve zrychleném řízení neprosadil a přiklonil se k vytvoření komplexní novely, která by změnila fungování taxislužeb. Tato novela by mohla být schválena ale zhruba až za rok.

„Toto jsme nečekali, protože jsme uvěřili a zachovali se jako slušní lidé. A k nám se tak nezachovali," řekla v úterý Venclová.

Řešení situace kolem alternativních taxislužeb slíbili premiér v demisi a šéf ANO Andrej Babiš a Ťok minulý týden po jednání se zástupci pražských taxikářů. Ti předtím protestovali proti těmto službám pomalou jízdou centrem metropole, při které blokovali dopravu.

V pondělí pražské dispečinky taxi také varovaly, že pokud do neděle firmy Uber a Taxify nezlegalizují svou činnost, uskuteční se další protesty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme