‚Tihle lidé jsou andělé a obdivuji je za to, jak riskují.‘ Po podání remdesiviru už muž není na ventilaci

Stav pacienta s covid-19, kterému lékaři jako jedinému v Česku podávali americký lék remdesivir, se výrazně zlepšil. Třiapadesátiletý muž, který měl jeden z nejtěžších průběhů onemocnění u nás, už komunikuje a nepotřebuje ventilátor. Podle informací, které Radiožurnálu poskytla mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Marie Heřmánková se zvažuje jeho přeložení na jiné oddělení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pacient Robert, kterému byl jako jedinému v Česku, podán lék Remdesivir. | Zdroj: Facebook - Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

Lékaři odpojili od umělé plicní ventilace pacienta, kterému byl jako jedinému v Česku podán lék remdesivir. Podle lékařů ale stále není jasné, v jaké míře u pacienta zabral experimentální lék a nakolik mu pomohla další léčba.

Tři české nemocnice by mohly léčit remdesivirem. Pacient, kterému byl podán, je již při vědomí

Číst článek

Mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Marie Heřmánková pro Radiožurnál potvrdila, že lékaři již pacienta odpojili od plicní ventilace a těší se dobrému zdraví, zvládá komunikovat s lékaři i s rodinou.

Protože je jeho stav dobrý, nemocnice zvažuje jeho přeložení. „Zvažuje se jeho přeložení na jiné oddělení, na jinou kliniku v rámci Všeobecné fakultní krajské nemocnice,“ sdělila Heřmánková.

Všeobecná fakultní nemocnice podle mluvčí Heřmánkové také dále čeká na dodávku japonského favipiraviru. Do konce týdne by podle ní mohly být dořešené smlouvy a dodávka léku na COVID-19 by mohla do nemocnice dorazit.

Všeobecná fakultní nemocnice je taky místem, ze kterého se bude japonský lék distribuovat do dalších míst, kde se léčí pacienti nakažení koronavirem.

Anna Macků, aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme