Taxikáři na pražském letišti znovu protestovali proti řidičům Uberu. Není to naposledy, říkají

Na pražském letišti Václava Havla se v pátek odpoledne sešlo asi pět desítek taxikářů, kteří přišli vyjádřit nesouhlas s řidiči, který jezdí u společnosti Uber. Jejich auta taxikáři polepovali samolepkami „nelegální transport“ a někteří je i slovně napadali. Celé události přihlíželo několik policistů, informoval o tom server iDnes.cz.

Praha (Aktualizováno: 17:42 15. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidiče Uberu poznáme, to jsou léta praxe, říká jeden z účastníků. | Foto: reprofoto Tíseň.tv | Zdroj: Facebook Tíseň.tv

Vyostřil se tak čtvrteční spor, kdy několik taxikářů na ruzyňském letišti pokřikovali na řidiče Uberu, že „nemá taxametr a je ilegální transport“.

„Udělej si papíry, jak my. Udělej si pojištění, jak my. Máš h***o, jinak bys to ukázal policajtům,“ cituje server iDnes.cz jednoho z taxikářů, který v pátek pokřikoval na řidiče Uberu přivážejícího cestující na letiště v neoznačeném autě.

Taxikáři napadli na letišti řidiče Uberu. 'Kde máte taxametr? Jste ilegální transport!' křičeli

Číst článek

„V situacích jako je tato, je nejdůležitější bezpečnost všech našich uživatelů. Proto jsme řidičům doporučili, aby případné incidenty řešili oficiální cestou. Zároveň jim poskytneme veškerou podporu, kterou potřebují,“ sdělila serveru iROZHLAS.cz mluvčí společnosti Uber Miroslava Jozová

Podle mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové k podobným incidentům dochází spíše v centru Prahy, dlouholetou tradici však mají i spory mezi taxikáři na letišti.

U protestu se objevil i kontroverzní Youtuber Mike Ye Pán (známý pod přezdívkou MikeJePan). 

„Tento druh zastrašování je v moderní společnosti naprosto nepřijatelný a nemůže být tolerován,“ uvedla Jozová.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme