Taxikáři napadli na letišti řidiče Uberu. 'Kde máte taxametr? Jste ilegální transport!' křičeli

Ve čtvrtek odpoledne napadla na parkovišti před pražským Letištěm Václava Havla skupina taxikářů řidiče společnosti Uber, který tam přijel pro zákazníky. O incidentu informuje server iDnes.cz. Případem se už zabývá policie. Podle její mluvčí se podobné incidenty stávají spíš v centru hlavního města.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo aplikace Uber na chytrém telefonu.

Logo aplikace Uber na chytrém telefonu. | Zdroj: Reuters

„Máte taxametr, pane? Kde máte taxametr a transparent? Vy jste ilegální transport, pane,“ pokřikoval na řidiče Uberu jeden z taxikářů. Jiný mu podle serveru iDnes.cz nalepil na auto samolepku „nelegální transport“, třetí mu bránil v odjezdu a pak si stěžoval, že do něj řidič nacouval. Jeden z taxikářů měl poté sáhnout otevřeným okénkem do auta a sebrat řidiči mobil. Taxikáři navíc řidiči Uberu rozbili čelní sklo.

„Mohu potvrdit, že jsme tento incident řešili a zabýváme se jím,“ popsala mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Útočník, který rozbil čelní sklo auta, je podle ní podezřelý z trestného činu poškození cizí věci.

Podle Rendlové k podobným incidentům dochází spíše v centru Prahy, dlouholetou tradici však mají i spory mezi taxikáři na letišti.

„Jsme zděšeni tím, co se dnes (ve čtvrtek, pozn. red.) stalo řidiči využívajícímu aplikaci Uber. Tento druh zastrašování je v moderní společnosti naprosto nepřijatelný a nemůže být tolerován. Teď jsme plně soustředěni na to, abychom řidiči poskytli veškerou podporu, kterou potřebuje. Případ byl bez prodlení oznámen Policii České republiky, která ho vyšetřuje. S vyšetřovatelem a dalšími orgány plně spolupracujeme a poskytneme jim všechny informace, které budou potřebovat,“ uvedla pro server iDnes.cz mluvčí společnosti Uber Miroslava Jozová.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme