Taxikáři opět protestovali proti Uberu. Do šesti hodin jezdili tam a zpátky po magistrále

Zhruba tisícovka protestujících taxikářů v pátek v Praze až do 18.00 jezdila centrem města tam a zpět po magistrále. Ze Strahova sjeli kolem 14.15 přes Chotkovy sady, přejeli kolem Úřadu vlády na nábřeží Edvarda Beneše a na Hlávkově mostu najeli na magistrálu. U Státní opery a za mostem v Holešovicích se kolona vždy otočila a jela zpátky.

Praha (Aktualizováno: 18:21 9. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávka taxikářů v Praze | Foto: Radek Duchoň | Zdroj: Český rozhlas

Místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová vyzvala účastníky protestu, aby dodržovali přiměřenou rychlost a neprovokovali tím, že pojedou pomalu. Po půl druhé také uvedla, že hodlá zavolat premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO) a pozvat ho k jednáním.

Zákony platí pro všechny, i pro nelegální řidiče, říká Venclová z Asociace koncesionářů v taxislužbě

Číst článek

Situaci monitorovala policie, která na webu vyzvala obyvatele, aby k cestám v centru města raději využívali MHD. Před pátečním protestem podle organizátorů na parkovišti vedle strahovského stadionu, kam se dopoledne taxikáři začali sjíždět, někdo rozsypal vruty, zřejmě s cílem poškodit jim pneumatiky.

Taxikáři protestovali proti alternativním přepravním službám typu Uber. Řidiči taxi o alternativních přepravních službách tvrdí, že jde o nekalou konkurenci. Viní stát z toho, že vůči ní nic nepodniká.

Podle ministerstva dopravy bude v horizontu několika týdnů připravena příslušná novela zákona. Taxikáři plánují v protestech pokračovat. O víkendu sice protestovat nebudou, opět by se ale měli sejít v pondělí.

Druhý den

Taxikáři protestovali už ve čtvrtek, kdy se na Strahově sešli o dvě hodiny dříve než v pátek. Řidiči vyjeli ze Strahova ve dvou kolonách. Jedna jela přes Chotkovy sady, kolem Úřadu vlády a přes Hlávkův most na magistrálu.

Stovky taxikářů protestovaly v centru Prahy. Jízdu proti Uberu chtějí v pátek zopakovat

Číst článek

Druhá sjela ze Strahova na Holečkovu ulici a poté přes Zborovskou ulici, Jiráskův most a Resslovu ulici na I. P. Pavlova, kde rovněž najela na magistrálu. Poté taxikáři dvě hodiny jezdili ve smyčce po obou trasách tam a zpátky. Část řidičů se dodržených tras nedržela a kolona se částečně rozpadla.

Řidičů taxi je v hlavním městě podle odhadů zhruba 8300 a vadí jim, že řidiči Uber nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

Společnost ve čtvrtek uvedla, že se snaží hledat s městem a dalšími institucemi řešení, které by vyhovovalo všem. Řidiči taxi protestovali v Praze proti Uberu už loni, přede dvěma lety pak úplně zablokovali magistrálu u hlavního nádraží.

Taxikáři protestovali proti Uberu už ve čtvrtek. Jak jízda po Praze vypadala, se podívejte v galerii:

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme