'Taxivrah' Virgulák se snaží zvrátit doživotí za tři vraždy. Podal dovolání k Nejvyššímu soudu

Dostal doživotní trest, podle soudů David Virgulák zabil tři taxikáře a to jen proto, aby měl peníze na drogy. Muž se po celou dobu projednávání případu bránil, že je nevinný. Městský a po něm vrchní soud mu ale neuvěřily a zvolily nejpřísnější možný trest. Virgulák nyní sáhl po jedné z posledních šancí, jak svoji kauzu zvrátit. Minulý týden se obrátil k Nejvyššímu soudu, kam podal dovolání.

BRNO Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Virgulák dostal za vraždu tří taxikářů doživotní trest.

David Virgulák dostal za vraždu tří taxikářů doživotní trest. | Foto: Reprofoto ČT

"Mohu potvrdit, že pan odsouzený David Virgulák podal dovolání k našemu soudu proti rozsudku Městského soudu v Praze," řekla serveru iROZHLAS.cz mluvčí městského soudu Markéta Puci. Dovolání tam přistálo 4. září.

Doživotí pro Virguláka platí, soud potvrdil trest za vraždy tří taxikářů

Číst článek

Stejný scénář

Scénář byl vždy stejný: Virgulák nasedl do taxíku, nechal se odvézt na okraj Prahy, kde řidiče zezadu střelil do hlavy. Poté se s vozem vrátil do centra, kde ho nechal zaparkované. Takto zavraždil celkem tři náhodně vybrané muže - první zemřel v lednu 2014, zbylí dva v dubnu téhož roku.

Policii k Virgulákovi dovedly pachové stopy, oběti zastřelil stejný typ zbraně, kterou však vyšetřovatelé nenašli. Virgulák měl navíc krátce po jedné z vražd u sebe peněženku oběti. Bránil se však, že ji našel. V minulosti byl za krádeže dvacetkrát soudně trestán.

Tři vraždy taxikářů

30. ledna 2014, mezi 19.40 až 19.56 hodin, poblíž obce Luka pod Medníkem u Jílového u Prahy; Virgulák taxikáři ukradl zhruba dva tisíce, osobní doklady, mobilní telefon, dva tablety, klíče od vozidla. Mrtvolu odvezl zpátky do Prahy, kde auto přibližně ve 20.40 hodin odstavil v ulici Lužická.
10. dubna 2014, mezi 23.12 až 23.25 hodin, v Praze 10 v Uhříněvsi; dvěma výstřely do hlavy a krku usmrtil taxikáře ze stejné pistole jako v předchozím případě; ukradl mu peněženku s hotovostí 500 korun, osobní doklady, doklady od vozu i přívěsného vozíku, mobilní telefon, kartu Home Credit, kartičku zdravotní pojišťovny, průkazku ZTP, průkaz na plicní ambulanci, kartičku do knihovny, průkaz uchazeče o zaměstnání, průkaz o způsobilosti řidiče taxislužby, klíče od auta a domu. Auto s mrtvým taxikářem odvezl zpátky do Prahy a zanechal ho v ulici Salmovská.
11. dubna 2014, mezi 02.01 až 02.12, v Praze 10 v Uhříněvsi; taxikáře zastřelil a ukradl mu 1700 korun, kabelku s peněženkou, osobní doklady a doklady od vozidla, kartičku zdravotní pojišťovny, platební kartu. Auto s mrtvým taxikářem poté opět odvezl do Prahy a zanechal ho ve 02.35 hodin v ulici Lužická.

Během vyšetřování ostatně musel nastoupit do vězení kvůli jiné trestné činnosti. Policie pak monitorovala jeho celu, ale i hovory s bratrem Pavlem, který byl v tu dobu také ve vězení. Právě on podle soudů Davida Virguláka prozradil: ačkoliv to nebyla pravda, před spoluvězni se chlubil, že taxikáře zabil společně s bratrem. Zmínil však detaily, které mohl znát pouze od vraha, nikoliv z médií. 

První vraždu šestatřicetiletý David Virgulák podle obžaloby spáchal na silnici poblíž Luk pod Medníkem. Těla dalších obětí se našla na cyklostezce u Uhříněvsi. V noci mezi druhou a třetí hodinou navíc Virguláka kontrolovala na Praze 2 policie. Podle státního zástupce však oba skutky mohl stihnout. A soudy se k tomuto názoru přiklonily.

Nemám s tím nic společného

"Nemám s touhletou taxikářskou aférou vůbec nic společného, až na to, že jsem našel tu peněženku," prohlásil v závěrečné řeči Virgulák. "Já to řeknu na rovinu: já bych ty psy nejradši zastřelil, protože kecají," dodal k pachovým stopám.   

Předseda odvolacího senátu vrchního soudu Martin Zelenka však Virgulákovi neuvěřil. "Zůstává nesporným a nezpochybnitelným, že pachatelem trestné činnosti byl právě obžalovaný David Virgulák," vysvětlil, proč potvrdil doživotí. Muže usvědčily dva důkazy: pachové stopy na místech všech třech trestných činů a peněženka jedné z obětí.

Ondřej Golis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme