Technaři se sjíždějí do Mlýnce na Tachovsku

Večer tam začne protestní hudební akce. Pronajatý pozemek policisté hlídají ze všech stran a účastníky vpouštějí pouze po silnici od dálničního přivaděče. Žádné osobní jednání mezi starostou, policií a organizátory neproběhlo, technaři všechno vyřizovali po telefonu nebo e-mailem.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

příprava technoparty

příprava technoparty | Zdroj: ČTK

Všechny potřebné dokumenty mají k dispozici a starosta Přimdy Ján Sopko se proto na technoparty nijak nepřipravuje: "Předpokládám, že budou dodrženy veškeré zákony a vyhlášky. Snad nebude žádný problém. Požádal jsem policii v případě porušování obecně platné vyhlášky, aby nám tam neparkovaly vozidla v Újezdě a Mlýnci. A aby tam zajeli hasiči, sanitky a další složky. Jinak domluvu s policií nemám."

Akce nazvaná ParoubTek má být protestem proti zásahu policie na CzechTeku, který se konal na stejném místě v červenci. V tiskové zprávě organizátoři uvedli, že chtějí vyjádřit nesouhlas s dosavadními výsledky šetření Inspekce ministra vnitra a se stanoviskem vlády k postupu policie.

Milan Kopp, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme