Technaři zůstávají v Praze na Strahově před vysokoškolskými kolejemi

Po sobotním policejním zásahu v Mlýnci na Tachovsku proti účastníkům technoparty CzechTek pokračuje vzrušená debata o něm. A to jak mezi politiky, tak přímými účastníky a také demonstrujícími proti nepřiměřenosti policejního zásahu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

technaři na Strahově | Zdroj: ČTK

Premiér Jiří Paroubek dostane od pražského primátora Pavla Béma účet za škody, které způsobí demonstranti, kteří přijeli do Prahy protestovat proti zásahu policistů na víkendové technoparty. Účet dostane také ministr vnitra František Bublan, říká Bém: "Vystavím osobně účet za to, že z tachovských luk a pastvin, kde s velkou pravděpodobností by 10 000 návštěvníků mohlo maximálně zanechat nějaké odpadky a pošlapat trávu, tak vystavil pozvánku po neadekvátním policejním zásahu pro návštěvu hlavního města Prahy."

Desítky dodávek a karavanů technařů jsou nyní v 6. obvodě na Strahově v Chalupeckého ulici. Policie je však proti nim bezmocná. Jsou totiž na hlídaném parkovišti, což je soukromý pozemek, kam policie nemůže vtrhnout, pokud nemá podezření na trestný čin.

Pražský primátor požádal policii, aby maximálně chránila bezpečnost Pražanů včetně jejich i městského majetku. S vedením pražské správy Policie České republiky i se zástupci městské policie se sešel v úterý v podvečer, kvůli demonstracím, které budou v dalších dnech podle očekávání v metropoli následovat. Případné použití síly proti technařům, jako tomu bylo v Mlýnci na Tachovsku, by mělo podle něj v Praze nedozírné následky. "Nenacházíme se uprostřed lesa na tachovské louce," poznamenal Bém.

Milan Kopp, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme