Na Czaroteku zbývají dva hudební systémy z 25, většina lidí už odjela

Technoparty Czarotek Free Party u Liberce pomalu končí, lidé hromadně odjíždějí. Z původních zhruba 7000 návštěvníků zůstává podle odhadů policie necelá tisícovka.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé pomalu opouští technoparty Czarotek Free Party u Liberce | Foto: Petrášek Radek | Zdroj: ČTK

Z 25 hudebních systémů už zůstaly jen dva. V úterý před polednem to řekla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Akce, která už pátý den obtěžuje blízké i vzdálené okolí hlukem, se koná na soukromých pozemcích se souhlasem majitele. Se ztišením hudební produkce ubylo podle mluvčí i stížností na hluk.

Co dunělo na párty u Osečku? Tvrdit, že techno, je jako zaměňovat Bowieho s Vondráčkovou

Číst článek

„Stížnosti na hluk ustupují, během 24 hodin jsme zaznamenali asi 12 stížností. Pokud se týká stížností, které přišly v době nočního klidu, který byl dnes kvůli pálení čarodějnic až od 01:00, tak přišly už jen dvě," řekla Suchánková. Na místě podle ní stále pracuje antikonfliktní tým, který obsluhu hudebních systémů upozorňuje na dobu nočního klidu a návštěvníky party na nulovou toleranci alkoholu a drog za volantem. Stovky návštěvníků využily podle mluvčí možnosti nechat se u policistů před odjezdem otestovat na alkohol a drogy.

„Přesto během noci, do sedmé hodiny ranní, řešili policisté bezmála dvě desítky přestupků, které se týkaly řízení pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. Řidičů, u kterých test prokázal v těle návykovou látku, bylo 14 a převažovali nad řidiči, kteří řídili pod vlivem alkoholu,“ řekla Suchánková.

Za řízení pod vlivem drog či alkoholu hrozí řidiči pokuta až 20 000 korun. „U cizinců využívají policisté oprávnění vybrání kauce. K tomuto kroku přistoupili v pěti případech a výše doposud vybrané kauce přesáhla 100 000 korun,“ dodala policejní mluvčí. Celkově podle ní policisté už řešili více než 50 přestupků v dopravě.

Denně jsou podle Suchánkové do bezpečnostních opatření kvůli technoparty zapojeny zhruba čtyři desítky policistů. Zkontrolovali více než 600 lidí a 400 vozidel. Spolu s policisty jsou do kontrol odjíždějících aut zapojeni i čeští a němečtí celníci.

Poslední návštěvníci opouštějí technoparty Czarotek | Foto: Eva Malá | Zdroj: Český rozhlas

Specialisté na drogy

„Kolegové z Německa přivezli speciální přístroj - spektrometr, který vyhodnocuje jakoukoliv drogu, ať už ve vozidle nebo u člověka. Dokáže v řádu několika vteřin vyhodnotit, zda není ve vozidle převážena nějaká zakázaná látka a zda je ten člověk pod vlivem drog,“ doplnila policejní mluvčí.

Vážné delikty zatím policisté řešit nemuseli. V policejní cele ale skončil devatenáctiletý cizinec, kterého zadrželi při kontrole celníci v blízkosti bývalého hraničního přechodu v Hrádku nad Nisou. Objevili u něj drogy a teď mu hrozí až pět let vězení.

V neděli skončil v policejní cele také třiatřicetiletý Němec, kterého zastavila hlídka na cestě z Mníšku do Krásné Studánky v autě bez registračních značek. Muž nadýchal přes dvě promile a byl i pod vlivem drog. „Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala policejní mluvčí.

Poslední návštěvníci technoparty Czarotek se chystají k odchodu. | Foto: Eva Malá | Zdroj: Český rozhlas

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme