Technoparty pokračují nonstop do nedělního podvečera

Až do nedělního podvečera mají trvat technoparty v Uzenicích na Strakonicku a také v Nových Oldřůvkách na Opavsku. Ani silná nepřízeň počasí nevyhnala z louky asi kilometr od obce Uzenice všechny tančící příznivce technohudby. Soundsystémy zní i přes noc, čímž organizátoři opakovaně porušují obecní vyhlášku o nočním klidu. Hrozí jim finanční postih.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světelná show | Foto: techno.cz

Kromě stížností na hlučnost hudební produkce od občanů okolních obcí a také místních myslivců řešili policisté i další problémy. Zadrželi celostátně hledanou osobu a dva technaře, kteří řídili auto bez řidičského oprávnění. Potíže byly především v dopravě, účastníci svými vozidly na čas zablokovali silnici mezi Uzenicemi a Uzeničkami.

Parkoviště na pronajatém pozemku je stále mokré. Policisté tam vpouštějí jen auta, u kterých se předpokládá, že zvládnou jízdu měkkým terénem. Písecká policejní mluvčí Hana Moltašová informuje: "Silnice, která je v těsné blízkosti akce, je pouze pro dopravní obsluhu, tedy pro vozidla záchranné služby a místní obyvatele."

Co se týče nepořádku, organizátor slibuje, že po sobě technaři uklidí: "To je moje oblíbený číslo, že vyběhnu s pytlem mezi lidi a ukážu jim, že ten pytel je na odpadky. Je to úžasný, je to extrém proti jiným koncertům a festivalům, že lidi po sobě opravdu uklízejí."

Technaři tančí také na Opavsku

Na legální technoparty, která už čtvrtý den běží v Nových Oldřůvkách na Opavsku, se také baví množství lidí. Policisté zatím v souvislosti s taneční akcí nezaznamenali žádné vážné incidenty. Na festival elektronické hudby na soukromém pozemku v rekreačním středisku Hadinka dojeli příznivci techna téměř 1 300 automobily.

Před třemi lety vzbudila velký rozruch v Česku technoparty na Tachovsku, především kvůli tvrdému policejnímu zásahu. Český rozhlas tehdy měl specialni web Czechtek 2005.

Pavlína Fendeková, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme