Technoparty na Kladensku v neděli končí, dohlížející policie zatím nemusela zasahovat

Akce u obce Uhy na Kladensku se účastní více než tisíc lidí. Technoparty začala v pátek a koná se na soukromém pozemku, pořadatel má splněnou ohlašovací povinnost. Policisté nezaznamenali narušení veřejného pořádku, na situaci dál dohlížejí, řekl v neděli ráno mluvčí krajské policie Pavel Truxa.

Uhy (Kladensko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté nezaznamenali narušení veřejného pořádku, na situaci dál dohlížejí. (ilustrační foto) | Foto: Martin Stolař / MAFRA / Profimedia | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Situace je neměnná, dnes by to mělo skončit,“ uvedl Truxa.

Podobné akce jsou o víkendu hlášeny i na dalších místech republiky, například v Kyjicích u Jirkova na Chomutovsku nebo v Dolní Řasnici na Liberecku. Truxa dále uvedl, že ve středních Čechách se koná ještě jedna technoparty na Nymbursku, má ale charakter soukromé akce a účastní se jí jen několik desítek lidí.

Středočeské Uhy a okolí zaplavila hlasitá hudba. Na ohlášenou technoparty má přijet až 500 lidí

Číst článek

Na konci dubna se i v předchozích letech v Česku konaly technoparty Czarotek, organizátoři je svolávali obvykle na sociálních sítích. Pořadatelé  Czarotek free party na facebooku uvedli, že letos nebude jeden velký festival, ale více menších akcí po celé republice.

„Děje se tak z mnoha důvodů, z nichž jedním je i nová vyhláška, která umožňuje policii okamžitě zrušit konání freeparty a pokutovat nejen soundsystémy, ale i účastníky,“ uvedli na facebooku. Na tento víkend je na jejich seznamu deset akcí.

České obce musely v předchozích letech často řešit problémy s technoparty. Lidé si obvykle stěžovali na příliš hlasitou hudbu či nepořádek, který po sobě účastníci akce nechávali. Nejznámější je případ technoparty CzechTek, na kterou se v létě 2005 sjelo asi 5000 lidí nedaleko Mlýnce na Tachovsku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme