Technoparty v Beskydech skončila, dorazily asi 4000 lidí

Rušnou a neklidnou noc má za sebou Ostravice na Frýdeckomístecku. Na taneční party se tam bavilo asi 4000 lidí. Festival začal v sobotu a pokračoval i dnes, přestože je v rozporu s vyhláškou. Organizátoři totiž od obce nedostali povolení, aby hlasitou hudbu v chráněné oblasti Beskyd provozovali i v noci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

technoparty v Ostravici | Zdroj: ČTK

Jak Radiožurnálu řekl šéf tamní policie Ivan Žůrovec, akce proběhla v klidu, strážníci řešili zatím jen jeden vážnější incident.

"Mladý muž vylezl v opilosti na vodárenskou věž uprostřed přehrady Šance a skákal do desetimetrové hloubky do ledové vody, pak vylezl na břeh a chtěl znovu skočit, ale to už ho hlídka odchytila a odvezla na záchytku," uvedl policista.

Čtyřiadvacetihodinový festival elektronické hudby odstartoval v sobotu v poledne na soukromém pozemku v areálu bývalého sociálního ústavu. Dnes nad ránem tam tančilo už jen několik stovek vytrvalců. "Účastníci se pomalu rozjíždějí, kontrolujeme u východu řidiče, zda nejsou pod vlivem alkoholu, případně drog. Byli na to předem upozorněni a skutečně si dávají pozor," doplnil Źůrovec.

Místostarosta Ostravice Miroslav Mališ potvrdil, že na úřad se stížností obrátila jen jedna obyvatelka z okolí. Nelíbilo se jí, že se před jejím domem srocují cizí lidé. "Situaci v ranních hodinách uklidnila příroda sama tím, že bylo šest a půl stupně Celsia, takže hodně návštěvníků, kteří byli spoře odění, odešlo domů," řekl Mališ.

Pořadateli festivalu Lukáši Čvandovi hrozí pokuta za rušení nočního klidu. Obecně závazná vyhláška obce totiž stanovuje, že obdobné kulturní produkce mohou v pátek a sobotu trvat pouze do 23 hodin. Obec sice může pořadatelům produkcí udělit výjimku, ale Čvanda ji nedostal.

"Počítám s nějakou pokutou, jsem s tím smířen. Já už jsem do toho festivalu dal tolik, že není jiná varianta, než to prostě udělat," uvedl Čvanda. Produkci doprovázenou žonglérskou a ohňovou show pořádají organizátoři už posedmé. Předchozí ročníky se konaly v Ostravě, právě kvůli hluku ale museli hledat útočiště jinde.

Martin Hromádka, Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme