Technoparty v Krásně na Sokolovsku pokračuje i navzdory nepříznivému počasí

Účastníci technoparty CzaroTekk u Krásna na Sokolovsku prožili mrazivou noc. Část tanečníků předčasně odjela domů. Na místě zbylo asi dva a půl tisíce příznivců techna. Teplota k ránu klesla až ke třem stupňům pod nulou. Policie akci monitoruje a dosud řešila jenom několik menších přestupků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Technoparty CzaroTekk | Zdroj: ČTK

Policisté museli pomáhat dalšímu z účastníků, kterého nedaleko místa akce srazilo krátce po půlnoci auto. Se zlomeninou nohy a dalšími drobnějšími poraněními ho záchranáři převezli do nemocnice v Sokolově. Teď policie vyšetřuje, kdo je viníkem. Oba aktéři nehody patřili k návštěvníkům technoparty. Automobil srazil mladíka na silnici k polnímu letišti, kde se CzaroTekk odehrává. U řidiče při dechové zkoušce policisté alkohol nezjistili, ale zraněný měl v krvi přes 1,7 promile alkoholu.

Záchranáři ošetřili prozatím 60 případů, například 25letého mladíka, který byl nalezen v bezvědomí pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek, také zde došlo k několika případům pokousání psem.

Technoparty CzaroTekk se odehrává na pronajatém pozemku podnikatelky z Krásna. Patří jí bývalé polní letiště státních statků, kde pořadatelé rozestavěli na zpevněné asfaltové ploše 22 zvukových aparatur. Akci mají technaři řádně povolenou a souhlas k ní dala i správa Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.

Reproduktory jsou natočeny mimo obec, takže v Krásně není jejich zvuk téměř slyšet. Obcí preventivně procházejí policejní hlídky, protože do tamních restaurací zajíždějí technaři na jídlo. "Akci můžeme zatím hodnotit jako poklidnou a bez větších komplikací. Podle našeho odhadu zůstalo na letišti kolem dvou tisícovek lidí. Baví se, nemáme s nimi vážnější problémy," potvrzuje mluvčí policie Jana Václavová.

CzaroTekk začal v Krásně v pátek a lidé by tam měli být až do pondělí. Pořadatelé oficiálně s médii nekomunikují, ale někteří účastníci sami připouštějí, že pokud se počasí nezlepší, řada z nich raději odjede. Akce je nahlášena až do úterý. Pořadatelé pak mají plochu uklidit a předat majiteli. Na ploše mají chemické záchody a cisterny s pitnou vodou.

Proti větší akci CzechTek zasáhli loni v létě policisté. Proti tanečníkům použili kromě pendreků a ochranných štítů i vodní dělo a slzný plyn. Na straně policistů i technařů bylo několik zraněných. Policejní zákrok přišel daňové poplatníky na 31 milionů korun. Podle veřejného ochránce práv Otakara Motejla byl zásah nepřiměřený, premiér Jiří Paroubek či ministr vnitra František Bublan ho obhajovali.

Renáta Prátová, Martin Hromádka, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme