Technoparty v Ralsku ukončila policie

Proti účastníkům nepovolené technoparty v Ralsku na Českolipsku zasáhla v pondělí ráno policie. Zhruba pětset lidí totiž neuposlechlo výzvu ralského starosty, aby opustili prostor. Mluvčí českolipské policie Ivana Baláková potvrdila ČRo 1 - Radiožurnálu, že situace se nyní uklidňuje.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výsledkem ranního zásahu byl odchod asi 500 účastníků. Zbylých zhruba 200 mladých lidí se teď věnuje úklidu prostranství, které policie stále střeží, a to až do odchodu posledních vyznavačů techna.

Na pokutách vybrala policie několik desítek tisíc korun, nejčastěji za rozdělávání ohně v lese a nedovolené vjezdy. Účastníci nepovolené technoparty nezpůsobili žádný větší incident ani v noci na neděli, kdy akce vrcholila. V neděli pak policie nařídila ukončit hudební produkci. Někteří příznivci techna se ale netajili tím, že chtějí na místě setrvat do úterý. Škody však zaznamenávají lesníci, podle nichž je téměř čtyřiceti hektarová louka zcela zpustošená.

Akce si vyžádala i mimořádná dopravní omezení. Silnice z Mimoně na Doksy musela být o víkendu uzavřena, a tak objízdná trasa vedla z Mimoně přes Zákupy a Jestřebí do Doks a byla o šest kilometrů delší než původní spojnice. Technoparty se původně měla konat v Lešanech u Prahy. Na poslední chvíli ji však tamní úřady zakázaly.

Milan Kopp, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme